Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czeki są useless ?
Komenda /czek zamieniająca pieniądze w papier nie wnosi nic do gry. Chyba że ja o czymś nie wiem bo dowiedziałem się że na /wymien można przesyłać pieniądze podobno w ikonce złota.

Zamiast tego można by zrobić takie czeki tylko bez pobierania pieniędzy. Takie jakby dowody zadłużenia przez które można by pobrać pieniądze z konta innego gracza który taki czek wystawił. To by miało jakiś sens chociaż.
Am I here or am I not.
Czeki zostały dodane na prośbę graczy i z tego, co widzę są przez nich używane. Nie widzę więc powodu, by usuwać tę komendę.
Co do weksli natomiast, wydaje mi się, że spotęgowałyby liczbę oszustw, bo co jeśli ktoś takowy wystawi i celowo będzie utrzymywać niski stan konta, robiąc np. czeki, czy przesyłając innym pieniądze? I w jaki sposób miałyby być pobierane te pieniądze zwrotnie? Częściowo z każdym kliknięciem, czy całościowo? Co jeśli ktoś odda pieniądze za pomocą /pay i weksel wtedy zostanie? Lub odda za niego ktoś inny? Sytuacji jest wiele, a dochodzenie prawdy w takich przypadkach mogłoby być bardzo problematyczne.
Ten pomysł z pobieraniem dostępnych środków z konta wystawiciela takiego weksla w tym momencie jest ok. Nawet jeśli 2ga osoba nie ma zamiaru zbierać dużej sumy, posiadacz takiego weksla mógłby kilkukrotnie zebrać należność. Właśnie nie wiem po co w takich sprawach dochodzić oszustw? Ktoś przyjął taki "weksel" jak mówisz i wie jakie w tym ryzyko, zapewne ma w tym jakiś zysk np sprzedaż itemku 30% ponad cene rynkową. Nie wiem dlaczego, administracja tak się miesza w sprawy oszustw które mają miejsce między graczami. Ludzie znają ryzyko i tak to powinno działać, a nie np. w podobnych sytuacjach ktoś zaprasza ludzi jako członków do swojej i powinien znać związane z tym ryzyko, a nie "ee tam spoko, mam beacona zaproszę randomowe osoby na wyspę niech kopią mi stona oddają część zysków, budują kaktusiarki, a jak się stanie coś złego ktoś coś ukradnie, to dajemy zgłoszenie do administracji, administracja zbanuje takie osoby i itemki odda..." Takie podejście niszczy ważny element gry jakim są kradzieże i oszustwa a także element ryzyka. Z tego co widziałem to niektórzy nie grają już w tego samego skyblocka. Tu są niektóre przykłady. 1 poradnik jak być milionerem http://forum.skyup.pl/showthread.php?tid=2989 gdzie podstawowym założeniem jest że ludzie to zasoby którzy będą pracować dla nas za część zysków. I tu http://forum.skyup.pl/showthread.php?tid=2878 gdzie próba wprowadzenia systemu gdzie pracujący dla nas ludzie nie zbliżą się nawet na krok do posiadanych przez nas itemów czy spawnerów.
Am I here or am I not.
Wszelkie oszustwa zostały zabronione dawno i nie spotkaliśmy się jak dotąd z osobami, które narzekałyby, że nie mogą zostać bezkarnie okradzione. Jeśli ktoś ma ochotę poczuć ryzyko może się udać do kasyna, czy na mecz piłki nożnej w koszulce oponenta. Aktualny regulamin zabrania takich występków, więc wszelkie nowe rzeczy nie powinny z nim kolidować. Weksle w tej formie podatne są nie tylko na oszukanie pożyczkodawcy, ale także pożyczkobiorcy, co nie przemawia za ich dodaniem. Wręcz przeciwnie.

Pozostała część wiadomości nie wiem, jaki ma związek z wekslami, ale uważam, że dopóki znajdują się zarówno osoby, które proponują taką pracę, jak i takie, które się jej podejmują - nie ma problemu. Każdy gra w sposób, który mu odpowiada, dopóki jest to zgodne z regulaminem rozgrywki.
1 użytkownik lubi posta Krynio: fAqus
Eee noc nic.. Popisałem sobię taką ostatnio miałem ochotę.. Wątek chyba można zamknąč ale, dalej nie widzę sensu w czekach w obecnej formie. Znalazłem też literówkę na dole strony w nawiasach jest "is", chyba że nie rozumiem tego zdania?
Am I here or am I not.
Nie masz obowiązku używania czeków, ale dopóki inni gracze z nich korzystają nie zostaną usunięte.

Poprawione.

Wątek narazie zostawie, może ktoś coś jeszcze będzie chciał dopowiedzieć/wymyśli
1 użytkownik lubi posta Krynio: fAqus
Brak aktywnosci od miesiaca

Pomysł został odrzucony.

Wiadomość wygenerowana automatycznie.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości