• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odwołanie od bana - WiemCoJeem
1. Nick: wiemcojeem
2. Administrator banujący: Anatsuki_Zetsu
3. Czas trwania bana: perm chyba
4. Godzina bana: 15:35
5. Powód bana: mk
6. Wyjaśnienie sprawy:

Witam.

Dnia 15.10.2018r. napotkała mnie przykra sytuacja,
A mianowicie - zostałem zbanowany za multikonta, których praktycznie nie miałem, jedynie było zarejestrowane konto brata na INNYM komputerze, który jest w zupełnie oddzielnym pokoju.

Zgłosiłem niedawno sieć blokową, na której urzęduje wiele osób, na której również gra mój brat, co nie jest moją winą i nie mogę przewidzieć tego, że nagle ktoś zacznie mnie sprawdzać i oskarży o multikonta, zgłosić - zgłosiłem, mam czyste sumienie. Brat zagrał raz, wpisał /is i pobudował coś tam na wyspie, ale szybko Mu się znudziło (nie jest to człowiek, który lubi te klimaty) - zezwolił mi, jako właściciel wyspy na wydobycie z niej ziemi, nie zastanawiałem się zbyt długo, ponieważ ziemia jest jak najbardziej potrzebna w moich uprawach i uznałem, że nie jest to jakieś wykroczenie, aby zdobyć ziemię od wyspy mojego rodzonego brata. Nie zgłosiłem ponownie multikonta, ponieważ nie miałem świadomości tego, iż jest to multikonto. Wiedziałem, że zarejestrowała się jakaś "Almixa" na moim IP, dlatego wcześniej to zgłosiłem jako sieć osiedlową i uznałem, że to wystarczy dla dalszych nieporozumień, ale niestety nie starczyło i nieporozumienie zaszło.

Rozumiem w całości administrację, za oskarżenie o multikonta, próbowałem tłumaczyć, lecz skutków to nie przyniosło. Chciałbym uzyskać unbana, ponieważ mam grać na tym serwerze ze znajomą, która wraca z ośrodka leczniczego (skolioza i te sprawy....), starałem się dla Niej jak najszybciej rozbudować wyspę, aby mogła się ze mną dobrze bawić, grając na Naszej wyspie i Waszym serwerze, moje starania w rozbudowaniu wyspy były bardzo duże i starałem się ją powiększać jak najbardziej, lecz nie obawiałem się tego, że dostanę bana przez to, że mój brat zarejestrował się na moim IP (tak jak Almixa). Chciałbym przeprosić administrację za to, że zaszło tyle nieporozumień, kłótni, wymian zdań itp., nie chcę kończyć gry na Waszym serwerze, ponieważ zależy mi na tym, aby grać na nim z moją znajomą. Proszę o przemyślenie bana i odbanowanie mojego konta, dla mnie 64 dirta nie jest warte bana, ponieważ mogę go kupić o wiele więcej za pieniądze z gry, dlatego przepraszam za rozkopanie wyspy mojego brata, który mi na to zezwolił, nie doczytałem się, że to jest zaliczane do multikont.

(prosze jeszcze o screena, że wyspa była resetowana 3 razy i proszę o niewypowiadanie się osób, które brały udział w zbanowaniu mnie, tylko aby to sprawdził właściciel osobiście, zależy mi na tym (nie zabronię nikomu wypowiedzi, więc proszę mnie za to nie linczować, każdy ma prawo głosu).

Dziękuję za przeczytanie mojej krótkiej wypowiedzi i odwołania się od bana.

Pozdrawiam z poważaniem,
WiemCoJeem.
[Obrazek: V2llbUNvSmVlbQ==.png]

Durny generator, który nie potrafi nawet poprawnie skina wczytać złamał mi serce.
Jako iż przyjaźnie się z WiemCoJeem, mogę po nim stwierdzić, że z natury jest osobą uczciwą, uprzejmą. A to, że czasem mu się przeskrobie - stara się naprawić. Przykro jest mi z powodu zbanowania, głównie za sprawą dołączenia do gry jego rodzeństwa. Przestępstwem nie jest zabranie 64 dirta z wyspy członka rodziny (dodatkowo za jego zgodą). Równie dobrze jego brat mógłby przekazać te bloki we własnej osobie. Czy byłoby to uznane za multikonto? Wątpię.. Po prostu braterska pomoc. Moim zdaniem ten dobry człowiek powinien dostać unbana.

Z góry mówię: jestem po ciężkim dniu w szkole i jeśli w mojej wypowiedzi są błędy to bardzo przepraszam.
Jako iż miałam wczoraj okazję dosyć długo porozmawiać z WiemCoJeem i wywarł na mnie dobre wrażenie, myślę że również mogę się za nim obstawić.
Jeśli zostało zgłoszone iż na sieci może logować się więcej osób, nie wydaje mi się aby to mogło być problemem.
Co do sytuacji z zebraniem dirta z wyspy brata - jeśli faktycznie została wyrażona zgoda, bo osobie znudziła się gra (pograła faktycznie jakiś czas, a nie została "wykorzystana" do uzyskania itemów) to nie wydaje mi się, żeby to było podstawą do bana. Jednakże wiadomo że jeśli nie ma na to dowodów, ciężko będzie uwierzyć w to tłumaczenie.
Mimo wszystko uważam, że można przemyśleć możliwość unbana.
Na naszym serwerze nie bez powodu panuje zwyczaj, że to administrator banujący decyduje o unbanie, czy jakimkolwiek zmniejszeniu kary. Wynika to z bardzo prostej rzeczy - to właśnie on zna wszelkie szczegóły całego zajścia, a także jego tło. Rozumiem, że zapewne Twoim zamierzeniem było uzyskać swego rodzaju obiektywną ocenę, aczkolwiek dość oczywistym zdaje się, że moim pierwszym źródłem informacji będzie administracja. Natomiast przypadek, gdzie decyzja administratora może być niezgodna z regulaminem, opisuje odpowiednia część regulaminu.

Historia, którą opisałeś byłaby naprawde bardzo wiarygodna, stawiającą Cię w roli poszkodowanego gracza, gdyby nie jeden mały szczegół. Twoje cwaniaczkowanie, a to przypadłość, ktorej szczególnie nie trawię. Sam dobrze pamiętam, jak wyglądało Twoje zachowanie na chacie w stosunku do Helpera, a w jaki sposób opisałeś je na forum. Dlatego też nie do końca wierzę Twoim "szczerym" chęciom i opisom. Tym bardziej, że z tego co wiem to pisałeś do większości administracji, która nie miała pojęcia o tych zdarzeniach, by wypowiedziala sie w temacie.

Jedyne co, to mogę potwierdzić, że faktycznie jeden z administratorów niepoprawnie odczytał dane dotyczące wyspy - nie była resetowana.

Nie mniej jednak ostateczną decyzję pozostawiam Akatsuki_Zetsu, to on wie co dokładnie się działo. Zasugerować jedynie mogę zmniejszenie kary do grzywny, konfiskaty i bana czasowego. Mimo to, odrzucenie odwołania nie wywoła we mnie negatywnych emocji. Jak już wspominałem - nie trawię cwaniaczków.
W mojej idei cwaniaczek to osoba, która próbuje udowodnić swoją rację, nie zna się na żartach, próbuje wyłudzić coś bez jakichkolwiek przyczyn i tym podobne, ja za to nie jestem taką osobą, lecz jestem typowym śmieszkiem, który poznaje osoby poprzez miłą rozmowę. Otóż to, nie jestem tym, za kogo mnie uważasz, tylko inną osobą, moje zachowanie na serwerze wynika z tego, że chcę się wyluzować, popisać w miarę kulturalnie i nie mieć spin o to, że nazwałem jakiegoś typka z administracji "Zimal500+", nie moja wina, że osoby niemające jakiegokolwiek dystansu do siebie grają na tym serwerze i są w jego administracji. Znacznej większości osób na serwerze nie przeszkadza moje zachowanie, większość osób, z którymi piszę, pisałem i mam nadzieję, że będę pisać - poznały mnie bliżej i tego raczej nie żałują, więc branie mojego zachowania i jak to Ty nazwałeś "cwaniaczkowania" w tym aspekcie jest totalnie niepoprawne politycznie, ponieważ chodzi o multikonta, z czego stawiam się w pozycji poszkodowanego, ponieważ nie ma podstaw o bana dla mnie, wyjaśniłem z wyżej wymienionym przez Ciebie administratorem sprawę tuż przed banem, lecz ów administrator nie chciał mnie wręcz słuchać i od razu mnie zbanował, co jest nie na miejscu moim zdaniem. Moje wyjaśnienia są jasne i zrozumiałe dla NORMALNEGO człowieka - Brat chciał zagrać ze mną na serwerze, jako iż zgłosiłem to, że mam sieć osiedlową - nie widziałem przeszkód, abym zgłaszał ponownie konto, które jest mojego brata, który gra na zupełnie innym komputerze, oczywiście, jesteśmy w tym samym mieszkaniu, ale nie zmienia to faktu, że to nadal sieć osiedlowa i ja wcale Go nie muszę znać prywatnie, dostałem od mojego brata itemy - teoretycznie skopanie wyspy było oddaniem mi itemów, czego szczerze nie żałuję bo to było 100% uczciwe, jak mam pozwolenie od brata to raczej od administratora nie potrzebuję, ponieważ to mój brat.

Rozumiem, że ten serwer rządzi się swoimi zasadami, ja nie jestem człowiekiem, który da sobą pomiatać przed administrację serwera, na którym gra kilkadziesiąt graczy, nawet gdyby to był serwer o ilości graczy przekraczającej milion. Moje zachowanie wynika z tego, iż chcę zwrócić uwagę administracji, że istnieje coś takiego jak "równouprawnienia", miałem wiele przypadków, że administrator się wywyższał, ja nikogo nie będę w minecraft traktować wyżej, lub niżej - masz rangę, masz permisje, możesz coś mi dać dzięki temu, lub zachować to dla siebie i karać innych graczy. Bycie takim człowiekiem daje mi wiele - mogę sobie pisać z niektórymi członkami administracji na równi, jak brat. Lecz nie mam pojęcia, czemu administracja gniewa się o słabe żarty, przemienianie pseudonimu i inne sprawy, w takich sytuacjach Nasz sławny ziomal500 zareagował na mnie wulgarnie, grożąc mi, co jest jak dla mnie totalnym brakiem kultury, dystansu i opanowania, tacy ludzie raczej nie nadają się na administratorów, ponieważ są przewrażliwieni.

O co mi chodzi w wypowiedzi powyżej? Nie jestem na tym serwerze, aby utrzymywać super stosunki z administracją, jestem po to, aby rozmawiać z graczami, śmieszkować, dobrze się bawić i rzecz oczywista - grać z moją znajomą. Dla mnie ten serwer to nie upierdliwa administracja, tylko dobrze spędzony czas. Jeżeli dla Ciebie mój ban to nic, to zbanuj swoje 40 graczy, które obecnie gra na tym serwerze, za nic - jak mnie zbanowano za nic. Jak uważasz, że jestem tutaj tylko po to, aby wkurzać innych - jesteś w błędzie, nie jestem tutaj po to. Ja chcę sobie tylko pograć na "dobrze" zrobionym serwerze sky-block i nie chciałbym tego przerywać.

Bana totalnie rozumiem z perspektywy bycia surowym administratorem, ale nie rozumiem jednego - za co ja dostałem bana, jak nic nie zrobiłem i wytłumaczyłem całą sytuację? Za nienawiść?
Rozumiem Ciebie Kryniu w stu procentach, jesteś właścicielem, "nie znasz" sprawy, jesteś zajęty i zwracasz się o to, aby administrator banujący wytłumaczył całą sprawę, ale jednocześnie wiesz, że On mnie nie lubi.

Czekam na odpowiedź.
[Obrazek: V2llbUNvSmVlbQ==.png]

Durny generator, który nie potrafi nawet poprawnie skina wczytać złamał mi serce.
Niestety, ale muszę odrzucić Twoją prośbę o UB. Powodem tego jest okłamanie podczas sprawdzania oraz Twoje zachowanie w rozmowach z administracją.

Odniosę się do Twojej wypowiedzi “Jeżeli dla Ciebie mój ban to nic, to zbanuj swoje 40 graczy, które obecnie gra na tym serwerze, za nic - jak mnie zbanowano za nic. Jak uważasz, że jestem tutaj tylko po to, aby wkurzać innych - jesteś w błędzie, nie jestem tutaj po to.”. Nie banuję graczy za nic i nie uważam, że również zostałeś zbanowany za nic. Przedstawię teraz kontrargumenty przeciwko Twej linii obrony. Do ostatniego zdania, odniosę się później.

Przed Twoim banem, prowadziłem z Tobą konwersację na temat owych dwóch kont. Na temat Almixy stwierdziłeś, że nie znasz tego konta oraz możliwym jest, iż to ktoś z sieci osiedlowej. Otóż 10 października, chwaliłeś się, że sprzedałeś premkę. Konto Almixa było początkowo premium, ale 6 minut po Twojej wypowiedzi, nastąpiła zmiana nicku na SecretiveTG. Almixa jedynie powiązania ma z Twoim ip, więc ciężko mi uwierzyć, że nie było Twoim kontem. Tym bardziej, że z tego konta również zostały zebrane itemy z wyspy.

Nie znalazłem ani jednego zgłoszenia zawierającego przynajmniej jednego z trzech kont na Twoim ip. Przeszukałem listę ręcznie oraz przy pomocy funkcji szukania, brak wyników = brak zgłoszenia.

Brat nie miał prawa pozwolić Ci na zebranie itemów z wyspy, zgodnie z §1 punktem 5 “Każda zarejestrowana osoba zrzeka się praw do treści zamieszczonych na serwerze na rzecz SkyUP.pl”. Podawałem ci ten cytat z regulaminu podczas naszej rozmowy. Wątpię nawet, że chwilę pograł, ponieważ przedmioty w skrzynce startowej są poukładane jak przy generowaniu wyspy.

W Twoich rozmowach z administracją odczuwam brak szacunku do drugiej strony, co przejawia się także zachowaniem na serwerze. Jeśli ktoś sobie nie życzy, abyś czegoś nie robił, wniosek sam się powinien nasunąć. Pomimo tego, że musiałem upomnieć Cię 2 razy w przeciągu kilku minut, wciąż postanowiłeś bawić się w swoje, jak to określiłeś, “słabe żarty”.
Z osobistych doświadczeń i spostrzeżeń innych członków administracji, mogę śmiało stwierdzić, że jednym z Twoich celów jest irytowanie nas. Nie mam nic do tego, że nie chcesz mieć “dobrych kontaktów” z administracją, ale mógłbyś przynajmniej uszanować ich prośby i upomnienia, a nie je ignorować.

Jedynie mogę przeprosić za oskarżanie o resetowanie wyspy. Faktem było, że błędnie odczytałem informację na czacie.

Uprzejmie pozdrawiam,
Akatsuki_Zetsu

Temat został zamkniety.

Wiadomosc wygenerowana automatycznie.
[Obrazek: QWthdHN1a2lfWmV0c3U=.png]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości