Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cała masa pomysłów
Piszę ten wątek bo Zhuc nie dawał mi spokoju.

1.Mini rework stoniarek

Co mam na myśli to, że można dodać różne rodzaje stoniarek. Mam na myśli stoniarki mineralne czyli te które aktualnie są w grze nie byłyby zmienione

STONIARKA BUDOWLANA- pomysł na stoniarke, która poza zwykłym coblem dropi również dioryt, granit, andezyt, piasek, żwir i być może ziemie chociaż z tym mógłbym się spierać ponieważ dostajemy sporo ziemi z misji+case'ów+ziemia zawsze była takim symbolem skyblocków że nie była taka łatwa do ogarnięcia. CRAFTING nie byłby taki trudny bo w końcu nie dropiła by minerałów. Tłok na środku w rogach złoto i po plusie pęknięte kamienne cegły. dlaczego uważam że powinna być dodana taka stoniarka? To proste z powodu misji i zarówno dlatego że trzeba włożyć ogromną ilość SC żeby kupić wystarczającą ilość piachu czy żwiru jak zarówno diorytu itp. Miałaby 3lvl wypolerowany granit, wypolerowany andezyt, wypolerowany dioryt

STONIARKA NETHEROWA-prosta sprawa nic się nie dzieje w netherze na skyup dosłownie nic. Więc żeby urozmaicić (i w końcu zrobić użytek z łez ghasta) można by było dodać netherową stoniarke. Dropiłaby oczywiście netherrock jako gwarant i byłaby szansa na takie itemy jak soul sand, kwarc, piekielne cegły sory nie pamiętam jak się nazywały Śmiech, oraz rzadziej blaze rody ( tp byłoby świetne na wczesne misje dla ludzi których nie stać na spawner) łzy ghasta, membrany i gold bar+ proszek z glowstona zostałby usunięty ze zwykłej stoniarki do tej. CRAFTING: jak zwykle tłok w środku po plusie blok cegieł z netheru i w rogach łzy ghasta. Miałaby 3 lvl kwarc, blok z brodawek, i obsydian.

STONIARKA ENDOWA- MAŁO ENDERMANÓW W ENDZIE- plus end stone jest ladny a jest go mało. Czyli podstawowym dropem byłoby end stone i dodatkowymi rzadszymi byłyby obsydian, shulker box(1 skorupa), ender perły. CRAFTING na środku kryształ kresu żeby nie było że jest tania... po plusie obsydian i w rogach enderperły. Miałaby 3 lvl gdzie na 1. jest szansa tylko na ender perły na 2. już można by było zdobyć obsa i na 3. już dochodziły by skorupy. 1. lvl byłby cegłą kresu 2. obsem a 3. bedrock jeżeli się da to zpluginowac ale myślę  że tak.

STONIARKA MORSKA- nie wiem fajnie by było zdobyć serce oceanu w jakiś łatwiejszy sposób niż rng z case'ów.
Podsawowym blokiem byłby coble na 1. poziomie dropiłby kryształy i odłamki pryzmatytu. na 2. dropiłby najróżniejsze bloki koralowca no i na 3. w końcu bardzo mała szansa na serce oceanu. Jeżeli to za mało możecie dodać jakieś ryby Śmiech. CRAFTING- na środku tłok po plusie muszle łodzika( w końcu można zmusić ludzi do łowienia) i po rogach rozdymki.

2.Misje (albo raczej jaki jest z nimi problem)

Większość misji nie wypłaca dostatecznej ilości nagród bądź pieniędzy. Robisz misję na 16 TNT gdzie nie możesz zdobyć inaczej piachu niż kupując go( chyba że dodacie moje świetne stoniarki) i dostajesz jakieś 5 żelaza?! No czy coś około nieważne główną moją konkluzją jest to że nagrody z misji powinny być adekwatne do wyzwania albo do pieniędzy czy materiałów jakie musisz do niego zrobić. Więc możemy dojść do tego że albo zmniejszyć trudność misji ( zdobądź 32 nici gdzie moby się praktycznie nie respią więc jedyne co możesz zrobić to albo farmić w nieskończoność albo kupić spawner za 130k albo kupić od innego gracz nici ale jakie jest wtedy sens wyzwania gdzie idziesz i kupujesz rzeczy u innych).

3.Ekonomia.

Okej tu jest dosyć gęsta sprawa. Kopiesz 1 czy 2h cobla i masz nie wiem 500 SC jeżeli je sprzedasz w sklepie (coś koło 1k na aukcji).  Próbuje powiedzieć że należy albo zmniejszyć ceny przedmiotów w sklepach-jajek,spawnerów,bloków itp. albo zwiększyć ceny sprzedaży materiałów.

4.Sprawy dotyczące wysp.

Przy tworzeniu wyspy dajcie opcje ustawienia spawnu na dowolnej wysokości Y. Ponieważ doświadczeni gracze będą wiedzieć takie rzeczy jak spawn kałamarnic a nowi nie. plus często nawet nie myśimy o takich rzeczach przy rozpoczęciu rozgrywki i zaczynamy budować na poziomie na której jest spawn czyli około 120 i weź wtedy schodź 80 bloków w dół i zaczni się tam budować. 

Drugą sprawą jest obniżenie ceny zmiany biomu na wyspie np o połowe czy coś w tym stylu. Można by też zagwarantowac pierwszą zmianę za darmo.

Zwiększyć spawn specjalnych mobów np zombie villager czy potwory w zbrojach. Dlaczego? Można w końcu zrobić pożytek z emeraldami -.- ale wiecie ostro się nad tym zastanówcie bo można op książki od vilaggerów mieć.

5.Ogólny byt na serwerze. 

Zróbcie więcej rzeczy na minigrach nie wiem może minigra o budowaniu, team fighting, mini hunger games. Dzisiaj został zbanowany typ bo zrobił EVENT bo admini tego nie mogą zrobić i dostał bana bo dał nagrode dla zwycięzcy( beacon ). Nie wiem chciał to zrobić bo to był ciekawy odskok od monotoni na serwerze a nagroda miała przyciągnąć ludzi co w tym złego? Powinniście zrobić coś w stylu sobotnich eventów serwerowych gdzie nagrody faktycznie byłyby warte wysiłku. Okej nie mówie beacon ale na przykład kilof 4 2 2 , jakiś ciekawy secik, klucze, czy SC albo jajka spawnujące jakieś rzadsze zwierzęta... eGhem AgHEm delfin EghaM. 

6.Głosowania.

Według mnie powinny być usunięte ale nie powinienem w sumie podawac swojej opinii ale proszę zróbcie coś z tym gów*** dosłownie wszyscy w kółko robią dzień i słońce gdzie deszcz chcą nie liczni gracze do łowienia ( tutaj znowu morska stoniarka ma swoje plusy)  albo noc do farmienia. 

7.Skille czy upgrady wysp

Fajnie byłoby dostać coś w stylu drzewka umiejętności albo raczej kilku dla każdej pracy gdzie lvle faktycznie miałyby sens. No wiecie dodajesz skilla do górnika +5% na podwojenie lotu 2 coble w cennie  jednego albo +10%(UWAGA nie punktów procentowych) na drop specjalnych itemów ze stoniarek. 

Co do ugradów wysp można by dodać zwiększenie ticku na speed wzrostu roślin czy tick na spawn pasywnych mobów.

8.Alternatywne wymiary.

Zmieńcie end i nether na kilka małych wysp a nie jeden średni wypierdek. Np w endzie na jednej wysepce mogłby być mały statek z głową ender dragona a na drugiej drzewo a na trzeciej no nie wiem właśnie ten darmowy shulker.

Na Nether w sumie nie mam pomysłu.

Dzięki za przeczytanie i mam nadzieje że kilka z tych rzeczy zostanie wprowadzona do gry.
Odpowiedz
Cytat:STONIARKA BUDOWLANA- pomysł na stoniarke, która poza zwykłym coblem dropi również dioryt, granit, andezyt, piasek, żwir i być może ziemie chociaż z tym mógłbym się spierać ponieważ dostajemy sporo ziemi z misji+case'ów+ziemia zawsze była takim symbolem skyblocków że nie była taka łatwa do ogarnięcia.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale jest skrzynka build, którą się robi z 4x żelazo, 4x cegiełki ze stona i SKRZYNKA a dropi tam dioryt, granit, andezyt. BLOKI KWARCU, i pryzmarynu. Piasek, dirt i żwir są tanie nawet w sklepie serwerowym.
Cytat:STONIARKA NETHEROWA-prosta sprawa nic się nie dzieje w netherze na skyup dosłownie nic.

No mało się dzieje. Na którejś edycji ktoś na początku edycji zarabiał w netherze na drzewach i całkiem nieźle mu to szło. Blaze rody ze stoniarki.. serio?. Łzy ghasta można by było dodać do łowcy. 
Cytat:STONIARKA ENDOWA- MAŁO ENDERMANÓW W ENDZIE- plus end stone jest ladny a jest go mało.

64 sztuki za 600sc w sklepie jest. To nie jest duża cena... Ale jak tak bardzo chcesz dropu to proponuje do skrzynki build dodać end stone. 
Obysydian, shulkery i end perły ze stoniarki ..  Ze skrzynek gold lecą enderchesty( 1 enderchest = 8obsydianu ) Otwierałeś kiedyś skrzynki platinum, że chcesz ender perły ze stoniarki mieć? Shulkery kosztują po 1.2k.. to są grosze...
Cytat:STONIARKA MORSKA- nie wiem fajnie by było zdobyć serce oceanu w jakiś łatwiejszy sposób niż rng z case'ów.

Ludzie te serca po 500sc wystawiają... odłamki, koralowce i rybki.. Ty byłeś w sklepie serwerowym w ogóle? 
Widziałeś jak dużo ryb się respi w stawikach? Ile tego jest z łowienia!?
Cytat:2.Misje (albo raczej jaki jest z nimi problem)

Większość misji nie wypłaca dostatecznej ilości nagród bądź pieniędzy.

Może tak jest, jednak na późniejszych poziomach ci się zwraca z nawiązką. Chociaż przed podwodnym zoo dobrym pomysłem by był jakiś quest, z którego by się dostawało jajko kałamarnicy bo jest problem z jej respem.
Cytat:3.Ekonomia.

[...]
Próbuje powiedzieć że należy albo zmniejszyć ceny przedmiotów w sklepach-jajek,spawnerów,bloków itp. albo zwiększyć ceny sprzedaży materiałów.

Dodać jajko kałamarnicy to dobry pomysł. A ceny przedmiotów są okej. Cena sprzedaży jak dla mnie jest zbyt wysoka i bym poobniżał parę rzeczy bo łatwo się zarabia.
Cytat:4.Sprawy dotyczące wysp.

Przy tworzeniu wyspy dajcie opcje ustawienia spawnu na dowolnej wysokości Y. Ponieważ doświadczeni gracze będą wiedzieć takie rzeczy jak spawn kałamarnic a nowi nie. plus często nawet nie myśimy o takich rzeczach przy rozpoczęciu rozgrywki i zaczynamy budować na poziomie na której jest spawn czyli około 120 i weź wtedy schodź 80 bloków w dół i zaczni się tam budować. 

Obecny plugin na wyspy jest już ogarnięty przez adminów, jednak osobiście wolałbym miec wyspy na idealnie położonych chunkach. Co do braku myślenia no to ten no... jest to cecha każdego gracza z osobna.. ten mądry zobaczy quest z kałamarnicą i wejdzie na wiki zobaczyć warunki jej respu.
Cytat:Drugą sprawą jest obniżenie ceny zmiany biomu na wyspie np o połowe czy coś w tym stylu. Można by też zagwarantowac pierwszą zmianę za darmo.

Cena zmiany jest dobra dla mnie, ale ta jedna darmowa zmiana to całkiem dobry pomysł jest.
Cytat:Zwiększyć spawn specjalnych mobów np zombie villager czy potwory w zbrojach. Dlaczego? Można w końcu zrobić pożytek z emeraldami -.- ale wiecie ostro się nad tym zastanówcie bo można op książki od vilaggerów mieć.

Nie wiem czy widziałeś nowe mechaniki villagerów i możliwość farmienia emeraldów na jednym villagerze bez końca... 
Cytat:5.Ogólny byt na serwerze. 

Zróbcie więcej rzeczy na minigrach 

Pisałem o tym na serwerze, że administracja mogła by mieć dostęp do innego świata oraz możliwości trybu kreatywnego na tym świecie i budowania tam swoich eventów, z których można było wygrywać ich podpisy, a nie tylko poprzez rozdawanie.
Cytat:6.Głosowania.

Według mnie powinny być usunięte 

Potrafi być to wkurzające. Dodałbym vote kick Salweusz 
Cytat:7.Skille czy upgrady wysp

Fajnie byłoby dostać coś w stylu drzewka umiejętności albo raczej kilku dla każdej pracy gdzie lvle faktycznie miałyby sens. 

Brzmi ciekawie, ale to temat na głębszą rozkmine i oddzielny temat do napisania bo można tutaj sie popisać.
Cytat:Co do ugradów wysp można by dodać zwiększenie ticku na speed wzrostu roślin czy tick na spawn pasywnych mobów.

Mnie osobiście roślinki rosną bardzo dobrze a i zwierzęta się spawniły jak miały do tego warunki.
Cytat:8.Alternatywne wymiary.

Zmieńcie end i nether na kilka małych wysp a nie jeden średni wypierdek. Np w endzie na jednej wysepce mogłby być mały statek z głową ender dragona a na drugiej drzewo a na trzeciej no nie wiem właśnie ten darmowy shulker.

Kilka wysepek by ładniej wyglądało, fakt ale 90% graczy idzie do netheru i endu tylko po quest albo glowstone. 
A ta głowa smoka.. przejdź wszystkie questy okej?
Odpowiedz
W dużej mierze zgadzam sie ze ZhuCem.

Ad.1
Tutaj wydaje mi się, że wszystko wyjaśnił już mój poprzednik.

Ad.2
Postaramy się wyrównać nagrody za wyzwania. Tam, gdzie są za wysokie zmniejszymy, a tam gdzie za niskie postaramy się coś dodać. Jeśli masz konkretne pomysły na zmiany proszę, być utworzył oddzielny wątek. Nie mniej jednak nie możemy tego zrobić w środku edycji. Zrobimy to na kolejnej, przy okazji dodając nowe wyzwania.

Ad.3
Ekonomia ma nie być łatwa, takie jest założenie i nie będziemy go zmieniać. Natomiast jeśli chodzi o jajka spawnujące to docelowo zamierzamy całkowicie z nich zrezygnować i umożliwić spawn mobów w pełni poprzez przyzywanie. U Zaklinacza dostępna będzie jedynie księga ze spisem możliwości i potrzebnych przedmiotów.

Ad.4
Zgłosimy propozycję wyboru Y wyspy developerowi.

Cena zmiany biomu nie zostanie zmieniona, raczej nie przewidujemy też pierwszej zmiany za darmo.

Villagery są wyłączone i nie zostaną udostępnione z wielu powodów. Handlu, ale także wielu mechanik z nimi związanych.

Ad.5
Minigra o budowaniu dostępna jest na serwerze Creative. Walka będzie dostępna na przewidywanym wzniowieniu serwera PVP. Eventy są dozwolone, o ile nagrody są dostosowane do poziomu wygrywających, co jest zapisane w regulaminie. Jeśli chodzi o eventy serverowe postaramy się zwiększyć ich częstotliwość, ale niestety aktualnie są wakacje, co znacząco zmniejsza nasz czas i możliwości, a mamy też wiele innej pracy związanej z nowymi trybami.

Ad.6
Po kilku zmianach pory dnia musi przejść cały cykl nocy, żeby można było znów ją zmienić.

Ad.7
Jeśli chodzi o prace może to być problematyczne, bo należałoby połączyć zewnętrzny plugin z naszym, natomiast nie jest to niemożliwe. Postaramy się coś wymyślić. Może niekoniecznie w tej formie, ale zawsze coś.

W przypadku ulepszeń wysp również spróbujemy coś ciekawego wykombinować.

Ad.8
Spróbujemy nieco rozwinąć piekło i end, a także powiększyć tam wyspy.

Podsumowanie
Zaakceptowane: 2,7,8, częściowo 4

Pomysł został zaakceptowany. Aktualnie oczekuje na realizację.

Wiadomość wygenerowana automatycznie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości