• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysły :I
Siemka, chciałbym podsunąć kilka pomysłów, aby urozmaicić skyblocka Język

1. Bazar
Odkąd na serwerze gra coraz mniej graczy, ciężej zdobyć itemki potrzebne do np. wyzwań, czy takie które można zdobyć dopiero w późniejszej fazie gry. Wy jako admini moglibyście zrobić na /warp sklep npc, który byłby owym bazarem. Zwykły gracz mógłby zająć 1 slot w bazarze, lecz byłaby możliwość kupienia w sms shopie "medalu handlarze", który by umożliwiał zajmowanie 7 slotów. Dzięki takiej opcji graczom będzie łatwiej zdobyć niektóre itemy, w rezultacie mniej graczy się zniechęci do grania na skyblocku.
2. Prace
Już od kilku edycji gracze mają tylko do wyboru 4 prace, górnika, łowce, farmera i drwala. Co prawie każdą edycje w rankingu tych prac są wyświetlane te same nicki jako najwyższe miejsca. Stąd wpadł mi do głowy pomysł na kilka nowych prac:
-Budowniczy: Ta praca dostawała by punkty doświadczenia i pieniądze ze stawiania bloków(jak sama nazwa mówi), lecz nie należała do najłatwiejszych. We wczesnej fazie miała by bardzo małe zarobki, lecz w późniejszych fazach gry byłaby dobrym sposobem do zarabiania.
-Alchemik: Alchemik zajmował by się warzeniem mikstur. Zarobki byłyby zwiększane razem z poziomem pracy, lecz ta praca mogłaby mieć dzienny limit zarobku, np 10000 na dzień.
-Rybak: Z pierwszego punktu widzenia ta praca może się zdawać za najłatwiejszą prace, bo przecież są automatyczne łowiarki, ale w tej pracy tkwi haczyk, co złowienie ryby lub przedmiotu gracz musi przejść na inny klocek, żeby mógł dostać wynagrodzenie za prace.
-Mechanik: Ta otóż praca wymagałaby wiedzy gracza. Mechanik dostawałby wynagrodzenie za craftowanie różnych itemków z czerwonego proszku, ale również za budowanie rozmaitych mechanizmów do których  by używal czerwonego proszku, lejow, tłoków itp.
3. Powiększenia wysp
Grając na skyupie w trybie skyblock, zauważyłem, że jest duża przerwa pomiędzy sąsiednimi wyspami i wpadł mi do głowy pomysł, że moglibyście dodać powiększenie wysp. było by 5 poziomów powiększenia. 1 poziom powiększał by wyspę o 2 kratki w bok (z 100x100 na 104x104). Koszt powiększenia byłby zależny od ilości osób na wyspie. Ulepszenie na poziom 1 kosztowałoby 10000 od osoby, poziom 2, 20000 od osoby itd. Byłaby to duża zaleta ponieważ gracze mieli by więcej miejsca do zagospodarowania, ale również musieli by się postarać aby uzyskać tą sumę pieniędzy.
4. Spawn
Tutaj krótko. Starsi gracze są już zmęczenie tym starym spawnem, więc byłbym wdzięczny jakbyście go zmienili od następnej edycji.

Myślę, że któryś z pomysłó przyjmie Oczko
  Odpowiedz
1. Aukcje działają w podobny sposób
2. Prace, które wymieniłeś nie będą dobrym pomysłem. (Oczywiście tutaj jest czystko moja opinia).
3.Co do powiększania wysp jestem na nie. 100x100x256 to jest wystarczająca wielkość wyspy. A powiększać o 2 kratki to szkoda zachodu.
4. Będzie nowy spawn. Oczko
  Odpowiedz
1.Tak, masz racje. Aukcje działają w podobny sposób, lecz ostatnio zaobserwowałem, że 80% graczy online to są tzw "afki", wiec graczowi będzie ciężko znaleźć jakikolwiek itemek.
2.Może i rybak to nie jest zbyt dobry pomysł, lecz czy chce się Tobie co edycje zarabiać w ten sam sposób? Serwer potrzebuje urozmaicenia.
3. No może takie wyspy by starczyły, lecz gracze będą mieli dodatkowe cele do których będą mogli dążyć. Uśmiech
4. Z tej wiadomości się cieszęUśmiech
[Obrazek: 2FC1C845819937E5CB9DCBE9BEE6A253C85E924C]
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości